Stor risk att bli sittandes i timtals så fort man slår sig ner och börjar bläddra i tidningarna.. Mycket beroendeframkallande innehåll! Inte minst när man läser alla gamla annonser och inser såna klipp man gått miste om!
Har insett att jag inte kommer få någon "man cave" på plats inom överskådlig framtid där tidningarna skulle komma till sin rätt. Därför är det nu dags för någon annan att få njuta av tidningarna istället för att de skall ligga nerpackade i en flyttlåda!
Vet inte hur många tidningar det är, men vikten av den överfulla flyttlådan uppgår till ca 45kg. En hel del tidningar med andra ord.
Tänker mig att 2000kr skulle vara en rimlig peng för alla tidningar och jag tycker det hade varit roligt ifall någon i Lotusklubben tar över ansvaret för dem!